[widgets_on_pages id=“firmy“]

Podczas zakładania firmy w USA chętnie pomoże i doradzi. Mamy również biuro, konto bankowe, księgowości, rozliczeń podatkowych i rejestracji VAT oraz zwrot. Najpopularniejszy Typ spółki w USA LLC. Tego typu firmy nie podlega podatków. Spółki amerykańskie zapewniają wysoki stopień anonimowości. Amerykańskie firmy mogą otworzyć konto w Polsce, na Słowacji, w Czechach i Austrii.

Firma w USA zapewnia zrównoważoną kombinację opodatkowania, poufności, wiarygodności wobec partnerów handlowych oraz opłat związanych z założeniem spółki oraz kosztów w następnych latach. Najbardziej popularna jest zwłaszcza spółka LLC.

W Stanach Zjednoczonych charakter spółki zależy od tego, czy spółka oferuje udziały lub wydaje akcje oraz czy obowiązuje ograniczona odpowiedzialność:

 1. Udziały w spółce oraz ograniczona odpowiedzialność – LLC, LP i LLP
 2. Akcje oraz ograniczona odpowiedzialność – Corp., która może posiadać również nazwę Inc. Oraz Ltd. – zaletą jest to, że można wydawać różne rodzaje akcji (akcje uprzywilejowane dla inwestorów lub obligacje zamienne)
 3. Udziały w spółce bez ograniczonej odpowiedzialności wspólników – Partnership
Następnie spółki w USA dzielą się ze względu na ich stan podatkowy:

 1. Single-member LLC – nie składa żadnych sprawozdań podatkowych, przychody i wydatki włączy do swego zeznania podatkowego wspólnik
 2. Partnership / multi-member LLC – podatki nie są płacone na poziomie spółki, ale zobowiązania podatkowe „przenoszone” są na wspólników (tzw. Pass throug taxation principle), składa sprawozdania podatkowe.
 3. S-Corp – podatki płacone są na poziomie spółki, ale zobowiązania podatkowe „przenoszone” są na wspólników (tzw. Pass through taxation principle). Wspólnicy mają w przeciwieństwie do LLC ulgi dotyczące Medi-Care / Social Security tax, co owszem dotyczy rezydentów Stanów Zjednoczonych. Osoba zagraniczna – nierezydent Stanów Zjednoczonych nie może zostać wspólnikiem w spółce.
 4. C-Corp – podwójne opodatkowanie (na poziomie spółki oraz dochody są opodatkowane raz jeszcze, kiedy wypłacane są dywidendy wspólnikowi), opodatkowanie sprzedaży akcji jest bardziej korzystne niż opodatkowanie udziałów w LLC.

Całkowitą kategoryzację spółek komplikuje fakt, że LLC oraz Corp. mają możliwość przy zakładaniu spółki lub następnie na początku każdego roku wyboru stanu podatkowego spółki. W ten sposób powstaje mnóstwo kombinacji różnych rodzai spółek.

Rodzaje Firma w USA

W Stanach Zjednoczonych istnieje wiele rodzajów spółek (LLC lub Corp. (C Corp., S Corp), LP), które mają różne cechy prawne i podatkowe.

Podatki w Stanach Zjednoczonych

 • Podatki federalne (podatek dochodowy). Stawka progresywna od 10% – 35%. Stawki są inne dla LLC i C-Corp.
 • Państwowe podatki dochodowa (analogia do komunalnych podatków dochodowych). Stawka od 0% (Floryda) – 10% (New York). W niektórych stanach nie obowiązują podatki państwowe.
 • Sales tax (podatek z obrotu, analogia do VAT). Stawka od 0% do 10%. W niektórych stanach nie obowiązuje ten podatek. Sales tax dotyczy zazwyczaj tylko usług.
 • Opłaty franchise (opłaty urzędowe, roczne opłady do KRS).

 Najdogodniejszy stan by założyć spółkę w USA

Najlepsze warunki do założenia i działalności LLC mają stany New York oraz Floryda. W tych stanach korzystne są niskie opłaty urzędowe oraz szybkość założenia spółki i sporządzenie wszelkich dokumentów. Popularny jest również stan Delaware. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej lub zakupu nieruchomości w Stanach Zjednoczonych zalecane jest założenie spółki wprost w stanie, gdzie podejmowane są czynności gospodarcze.

Anonimowość wspólników i członków zarządu LLC

W niektórych stanach USA (np. Delaware, New York, Colorado) wspólnicy oraz członkowie zarządu spółki LLC mają stosunkowo dużą anonimowość, czyli nie są zarejestrowani w amerykańskim rejestrze przedsiębiorców. Trzeba podkreślić, że dotyczy to tylko spółek typu LLC i nie we wszystkich stanach (np. Floryda publikuje dane o członkach zarządów LLC). Jeśli są Państwo zainteresowani założeniem LLC i przeniesieniem do niej udziałów w Państwa spółce lub prawa własności nieruchomości, prosimy o kontakt z nami w sprawie pytań za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Coroczne obowiązki, opłaty i podatki

Oprócz zakładania spółek oferujemy dalsze usługi, które będą Państwu potrzebne.

Na przykład federalne zeznanie podatkowe (lub w przypadku LLC formularz o podziale zysku i strat pomiędzy wspólnikami), musi zostać złożone do 15 marca przez C-Corp i do 15 kwietna przez LLC oraz osoby fizyczne.

Formularz

Jeeej! Nepodařilo se nám najít váš formulář.

[widgets_on_pages id=“CTA-USA“]