[widgets_on_pages id=“apostille“]

Abyście mogli użyć za granicą dokument urzędowy wydany lub poświadczony w Honk Kongu, w większości przypadków zachodzi konieczność, aby taki dokument został superlegalizowany, czyli urzędowo poświadczona w kilku stopniach i etapach. Ponieważ Chińska Republika Ludowa, konkretnie Hong Kong, jest krajem sygnatariuszem Konwencji o zniesieniu wymogu poświadczania zagranicznych dokumentów urzędowych, istnieje możliwość zastąpienia takiej legalizacji specjalnym poświadczeniem, tzw. apostille.

[widgets_on_pages id=“CTA-apostille“]

Apostille (apostila, apostil) to dodatek, którą poświadcza się autentyczność dokumentu urzędowego. Apostillem można poświadczyć wszystkie dokumenty urzędowe o treści osobistej takie jak na przykład aktu urodzenia, akt zawarcia małżeństwa, decyzja rozwodowa, akt zgonu itp., jak i dokumenty o treści handlowej, takie jak dokument o rejestracji znaku towarowego, zgłoszenie do ewidencji działalności gospodarczej lub wypis z rejestru handlowego.

Zgodnie z umową każda ze stron określi, który organ jest uprawniony do zaopatrzenia dokumentu urzędowego apostillem. W Hong Kongu do tego celu upoważniony jest wyłącznie urząd legalizacyjny High Court Registry, sekcja Apostille Service Office. Urząd ten uprawniony jest apostylować dokumenty urzędowe, wśród których nie ma potrzeby wyróżniania tak, jak w Republice Czeskiej.

Nawet pomimo tego, że do apostylacji dokumentów urzędowych jest uprawniona tylko jedna instytucja, cała procedura może być długotrwała. Dlatego pozostawcie wszystko w ręce naszego teamu profesjonalistów, aby załatwili to za Państwa. Szybko i niezawodnie zapewnimy Państwu dołączenie apostila na jakikolwiek dokument włącznie z poświadczonego tłumaczenia do obcego języka w taki sposób, aby utworzony dokument spełniał wszystkie niezbędne kryteria do zaakceptowaniu w obcym kraju. Państwa dokumenty zostaną zatem uznane za granicą bez wątpliwości co do ich prawdziwości, oryginalności pieczątki lub podpisu na dokumencie.

[product_page id=“5204″]